REKLAMA

Czas złotego kina. Multikino w Złotych Tarasach

Wnętrza Publiczne 1/2009 | 09 sie 2014 11:10 0

Multikino w Złotych Tarasach odbiega od typowej konwencji multipleksu. To miejsce uosabiające takie wartości jak: styl, elegancja, szyk, emocje. Położono tu nacisk na detal i ornament, widoczna jest dbałość o szczegół i element kształtujący przestrzeń.

 • Multikino w Złotych Tarasach

  Autorzy projektu aranżacji wnętrz: Robert Majkut Design

  Współautorzy: Robert Majkut, Elżbieta Madej, Iwona Godlewska, Wojciech Mazur, Paweł Koliński, Dymitr Malcem, Marek Ałaszewski, Agnieszka Nowakowska, Piotr Hamerski, Adam Kraszewski, Rafał Rogozik, Katarzyna Zmokła, Marcin Daniszewski, Andrzej Bobek

  Autorzy projektu kina: Pracownia Architektoniczna „Hrynkiewicz i Synowie”, Michał Bernatem, Mirosław Hrynkiewicz

  Inwestor: Grupa ITI

  Ilość miejsc w kinie: 2572 (777 miejsc w sali premierowej)

  Koszt inwestycji: ponad 10 mln euro

 • Powrót magii kina

  Robert Majkut.jpg
  Robert Majkut.jpg

   

   
  Projekt jest próbą zbudowania takiej przestrzeni i próbą poszukiwania właściwej estetyki dla takiego obiektu. Poprzez podniesienie standardu, odwołanie do celebracji świata filmu, postawienie na nowoczesność, nietypowość i szlachetność starałem się osiągnąć efekt widocznego przeskoku jakościowego, wprowadzić z powrotem szlachetność w to, co zostało spauperyzowane – połączyć wygodę multipleksu z aurą i dostojeństwem znanymi nam z kameralnych kin lub wielkich teatrów lub sal koncertowych. Takich kin nikt teraz nie buduje, ale ja głęboko wierzę, że ma to głęboki sens, ponieważ znów pragniemy żyć w rzeczywistości lepszej, bogatszej formalnie i bardzo dobrej jakościowo.

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!