REKLAMA

Multikino w Złotych Tarasach

ps | 08 kwi 2016 09:23 0

Kino należy do spółki Multikino (grupa ITI) - jednego z głównych polskich operatorów multipleksów. Multikino w centrum handlowym Złote Tarasy, to kino premierowe z salą na 777 osób i największym ekranem w Polsce.

 • Multikino w Złotych Tarasach

  Pracownia projektowa: Robert Majkut Design
  Lokalizacja: Polska, Warszawa, Złota 59
  Klient: Grupa ITI
  Realizacja: 2007 rok
  Powierzchnia: 9043 m²
  Zdjęcia: Olo Studio

Odbiega ono od typowej konwencji multipleksu. To miejsce wyjątkowe, zarówno pod względem designu jak i rozwiązań technologicznych. Wszystkie sale wyposażone są w najnowocześniejszy sprzęt projekcyjny oraz system dźwięku „Martin Audio”, który oznacza światową czołówkę wśród producentów nagłośnienia. Sala premierowa wyposażona jest w światowej klasy projektor cyfrowy „Christie”, który zapewnia doskonałą jakość wyświetlanego obrazu. 

Do współpracy przy projekcie wnętrz Multikino zaprosiło jednego z czołowych polskich designerów – Roberta Majkuta.Idea, która przyświecała designerowi w czasie poszukiwania inspiracji do projektu, to idea stworzenia miejsca wyjątkowego i niecodziennego, które wniesie do centrum miasta życie i rozrywkę na wysokim poziomie. Miejsce to ma odbudować magię kina i stać się właściwą i godną oprawą dla dzieł współczesnej sztuki filmowej.

 • Robert Majkut

   

  Wyzwaniem było stworzenie obiektu - znaku naszych czasów. Warszawa stale się rozwija. Polacy stają się coraz zamożniejsi, chcą żyć lepiej, przyjemniej, szlachetniej, pełniej. Mieć możliwość wyboru również w dziedzinie rozrywki, kultury i sztuki. Dlatego też potrzebne są miejsca wyjątkowe, ambitne i niezwykłe, oddające charakter miasta, budujące jego tożsamość, gwarantujące rozrywkę na najwyższym światowym poziomie, przyjemne w obcowaniu, przyjazne użytkownikom, adekwatne do ich aspiracji uczestniczenia w Świecie.

  Projekt jest próbą zbudowania takiej przestrzeni i próbą poszukiwania właściwej estetyki dla takiego obiektu. Poprzez podniesienie standardu, odwołanie do celebracji świata filmu, postawienie na nowoczesność, nietypowość i szlachetność starałem się osiągnąć efekt widocznego przeskoku jakościowego, wprowadzić z powrotem szlachetność w to co zostało spauperyzowane – połączyć wygodę multipleksu z aurą i dostojeństwem znanymi nam z kameralnych kin lub wielkich teatrów lub sal koncertowych. Takich kin, nikt teraz nie buduje ale ja głęboko wierzę, że ma to głęboki sens ponieważ znów pragniemy żyć w rzeczywistości lepszej, bogatszej formalnie i bardzo dobrej jakościowo.

  Inspiruje mnie architektura interaktywna, przenikanie świata zewnętrznego i wewnętrznego, interakcja z otoczeniem i użytkownikiem, zmiany pod wpływem światła, kolorystyczne wibracje i balansowanie na granicy znanego. To wszystko jest w tym niecodziennym projekcie. Chciałbym, aby odżyła magia kina.

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!