REKLAMA

Muzeum w starej zajezdni?

Redakcja Propertydesign.pl | 24 sty 2017 20:26 0
Poznań, fot. pixabay.com

Zajezdnię na ulicy Madalińskiego w Poznaniu zamknięto 3 lata temu. Przestrzeń jest obecnie wykorzystywana jako miejsce spędzania wolnego czasu przez społeczność Wildy. Pomysłem na stałe zagospodarowanie obiektu jest stworzenie muzeum komunikacji publicznej.

Władze Poznania przyglądają się innym podobnym obiektom, które powstały w ostatnim czasie w Europie. Zwróciły uwagę na rozwiązanie zastosowane w Wiedniu i podjęły współpracę z osobami, które tamtą koncepcję stworzyły, aby zaproponowały projekt dla Madaliny. Autorami Wiedeńskiego Muzeum Komunikacji REMISE (Verkehrsmuseum der Wienerlinien REMISE) są dr Christan Rapp oraz architekt Gerhard Abel. Zaprojektowana przez nich nowa ekspozycja została otwarta w Wiedniu we wrześniu 2014 roku i jest uznawane za jedno z najlepszych i najciekawszych tego typu muzeów w Europie - informuje oficjalny portal miejski Poznania.

Wiedeńscy eksperci opracowali projekt dla Madaliny, który przedstawili już radnym oraz zebranym na komisji społecznikom. Eksperci dostrzegli na Wildzie potencjał wynikający z zaangażowania mieszkańców, którzy byliby w stanie wypełnić życiem to miejsce. Natomiast część muzealna również może liczyć na tradycje wynikające z historii miasta, jego cech związanych z gospodarnością, rozwojem gospodarczym na przestrzeni wielu pokoleń.

PRZECZYTAJ CAŁY ARTYKUŁ

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!