REKLAMA

Odkrywamy prehistoryczne wnętrza w krasiejowskim Dinoparku

Redakcja portalu Archiconnect | 10 wrz 2014 10:41 0

Pawilon Paleontologiczny w Krasiejowie to obiekt zrealizowany w miejscu odkrycia unikatowych na skalę Światową szczątków dinozaurów pochodzących z przed 230 milionów lat. Budynek zaprojektowano tak, aby zwiedzający przez szklaną podłogę mogli podziwiać gady i płazy z okresu mezozoiku, odkryte w tym miejscu w latach 90-tych XX wieku.

 • Oryginalny pomysł stworzony od podstaw

  Beata Goczol Goczolowie Architekci.jpg
  Beata Goczol Goczolowie Architekci.jpg

  Beata  Goczoł

  Beata  Goczoł, Goczołowie Architekci - Studio Autorskie w Zabrzu
  Jesteśmy zwolennikami architektury modernistycznej. Ogólnie rzecz ujmując bardzo nam się podobają założenia stylu lat 20 i 30-tych XX wieku. Pracownia Goczołowie Architekci mieści się właśnie w takiej kamienicy. Budowle z tego okresu charakteryzują się dość prostą konstrukcją i prostą formą, a o ich pięknie decyduje funkcja, a nie wymyślna stylizacja. Jako wielbiciele tego kierunku zdecydowaliśmy się zaprojektować pawilon właśnie w nurcie takiego minimalizmu. Podsumowując więc, można powiedzieć, że budynek prezentuje nasze fascynacje modernizmem. Natomiast wart podkreślenia jest fakt, że na pomysł pawilonu w Krasiejowie nie miał wpływu żaden wcześniej powstały budynek. Jest to stworzona zupełnie od podstaw koncepcja, i jak wynika z naszej wiedzy, nigdzie jeszcze i nigdy wcześniej nie wybudowany.
 • Pawilon Paleontologiczny w Krasiejowie

  obiekt: Pawilon Paleontologiczny
  lokalizacja: teren wykopalisk paleontologicznych w Krasiejowie
  powierzchnia użytkowa: 317 m²
  inwestor: Stowarzyszenie Dinopark
  projekt: Goczołowie Architekci – Studio Autorskie (Zabrze); Ovo Grąbczewscy Architekci (Katowice); arch. Beata Goczoł, Witold Goczoł,Oskar Grąbczewski, Katarzyna Chobot i Maciej Grychowski
  czas przygotowania projektu: 2003-2004
  czas trwania realizacji: 2005-2006

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!