REKLAMA

Studencki klub w formie fortepianu

ps | 29 sty 2016 12:31 0

Nową formę zyskał klub Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina. Wnętrze miało nawiązywać do specyfiki miejsca. Projektanci chcieli aby dokonane zmiany odpowiadały oczekiwaniom dzisiejszych bywalców i jednocześnie nie kradły klimatu i niepowtarzalnej atmosfery miejsca, którego nie zmieniano od ponad 60 lat.

Zaprojektowanie wnętrza studenckiego klubu Gamma powierzono Pracowni Architektonicznej 81.waw.pl

Powiśle jest kultową częścią stolicy, gdzie chętnie spotykają się ludzie z różnych środowisk. To tętniące życiem serce Warszawy, które słynie również z interesujących inicjatyw mieszkańców. Powstają tu również ciekawe inwestycje deweloperskie. Przed pracownią 81.waw.pl stało trudne zadanie odtworzenia klimatu klubu na nowo. Dziś w klubie Gamma dominuje biały kolor z mocnymi czarnymi akcentami.

Nie tylko kolorystyka nawiązuje do instrumentu słynnego kompozytora. Układ poszczególnych elementów oraz wykończenia wnętrza bezpośrednio odnosi się do klawiszy. Zarówno posadzka, jak i sufit zostały podkreślone pod obwodzie na czarno. Niskie i wysokie stoliki są w całości białe, jedynie krzesła mają elementy ciemnej tapicerki. 

  • Anna Paszkowska-Grudziąż i Rafał Grudziąż, architekci pracowni 81.waw.pl

     

    Naszym pomysłem było nawiązanie do kolorystyki fortepianu. Dzięki takiemu rozwiązaniu, chcieliśmy oddać hołd Fryderykowi Chopinowi, a także stworzyć tożsamość klubu, zgodną z profilem uczelni. Wybór ciepłego koloru drewna to także przemyślany zabieg, dzięki któremu loże idealnie współgrają z białą przestrzenią klubu.

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!