REKLAMA

Świątynia dla trendsettera. Synagoga SoHo w Nowym Jorku

Wnętrza Publiczne 1/2012 | 17 kwi 2014 10:29 0

Architekt narzędziem w rękach Jahwe? Brzmi równie egzotycznie co intrygująco. A wystarczy jedynie znaleźć otwartego na nowoczesne rozwiązania rabbiego oraz architekta, który podejmie się wykreowania miejsca modlitewnych spotkań. Efekty takiego spotkania można oglądać w Nowym Jorku. Właśnie tam, „na zamówienie” rabina Doviego Scheinera i jego żony Esty, powstała zaprojektowana przez Drora Benshetrita nowatorska Synagoga SoHo.

  • Synagoga SoHo w Nowym Jorku

   Lokalizacja: Nowy Jork, Stany Zjednoczone
   Autorzy projektu: Zespół architektów z pracowni Dror
   Data ukończenia projektu: 2011 r.
 • Elegancja i szyk

  DrorBenshetrit1.jpg
  DrorBenshetrit1.jpg

   

  Dror Benshetrit, właścicel biura projektowego Dror

  Lokując Synagogę SoHo na eleganckiej Crosby Street, w pomieszczeniu, w którym dawniej znajdował się butik marki Gucci, wiedzieliśmy, że stawiamy sobie wyzwanie stworzenia szykownego, pasującego do otoczenia miejsca. W rezultacie naszych starań powstała piękna przestrzeń, otwarta zarówno na tradycyjne religijne rytuały, jak i niestandardowe spotkania nowoczesnej, żydowskiej społeczności. W wystroju świątyni udało się połączyć eleganckie, designerskie elementy (jak zaprojektowane przeze mnie filcowe krzesło Peacock) z surowym klimatem należnym miejscu modlitewnych spotkań. Nie brakuje też artystycznej wieloznaczności i gry skojarzeń.

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!