REKLAMA

Klimatyczna restauracja w Londynie

Redakcja Propertydesign.pl | 06 gru 2016 11:43 0
Fot. Gareth Gardner

New Wing, odnowione skrzydło londyńskiego centrum sztuki i kultury Somerset House, stało się siedzibą Pennethorne Cafe Bar. Lokal nazwano tak na cześć Sir Jamesa Pennethorne'a, cenionego XIX-wiecznego architekta, który stworzył tę część Somerset House.

Studio architektoniczne SHH, odpowiedzialne za branding miejsca i aranżację jego wnętrz, wykonało świetną pracę, w której nie brakuje odniesień do historii Sir Jamesa i czasów w których żył.

- Wystój wnętrza można określić jako bardzo nastrojowy, mroczny i pełen przepychu. To odwołanie do estetyki początkowych lat XIX wieku, jednak wyraźnie wymieszane z nowoczesnymi akcentami - opowiada Georgia Stevenson, główny projektant obiektu z ramienia SHH. - Atmosferę miejsca budują charakterystyczne atramentowe ściany, postarzane lustra, wyblakłe dywany, ciemne drewniane meble, nastrojowe oświetlenie. Przede wszystkim jednak, duża liczba włączonych do projektu zabawnych elementów, nawiązujących do postaci Sir Jamesa Pennethorne'a - dodaje.

ZOBACZ CAŁY ARTYKUŁ I ZDJĘCIA

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!