REKLAMA

Klubokawiarnia w niezwykłym wnętrzu Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego

Redakcja Propertydesign.pl | 01 gru 2016 13:19 0
Projekt wnętrza klubokawiarni w Gdańskim Teatrze  Szekspirowskim fot. Marta Koniczuk

Tam, gdzie portowe miasto stawia „maszynę do grania”, rodzi się teatr. Projekt wnętrza klubokawiarni w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim miał nawiązywać do spektaklu podszytego techniczną maszynerią oraz do kontekstu renesansowego Gdańska. Za projekt odpowiada architekt wnętrz Marta Koniczuk.

Subtelne wnętrza dominującej szkatuły, były pretekstem do pomysłu na ich aranżację. Otwory w stropie zostały wykorzystane do podwieszenia lin. Zmultiplikowane piony sznurów widoczne na każdym piętrze teatru, przywodzące na myśl teatralną sznurownię, prowadzą widza do przestrzeni baru i galerii, znajdujących się na najniższym poziomie teatru

Przestrzeń wystawienniczą oddziela od baru przegroda z projekcją cytatów szekspirowskich, wytyczając kierunki w zawiłym układzie podziemnego piętra.

ZOBACZ CAŁY ARTYKUŁ ORAZ ZDJĘCIA

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!