REKLAMA

Restauracyjny styl industrialny – inaczej

ps | 04 marz 2016 10:12 0

Wskaźniki parowe i inne elementy dawnych browarów, stalowe płyty na ścianach i barze, elementy starych wagonów kolejowych, do tego ciepłe światło. W browarze restauracyjnym Złoty Pies we wrocławskim Rynku dominuje styl industrialny, ale wnętrza nie są surowe.

Wygląda to tak, jakby wyposażenie zbierane było od pokoleń. Motywem przewodnim aranżacji wnętrz browaru są elementy i urządzenia dawnych browarów, zwłaszcza parowych – wskaźniki, rury, różne instalacje czy dźwignie. Uwagę przykuwa na przykład tzw. korytko Granta, kiedyś służące do filtracji brzeczki. Fragmenty ścian zostały „wytapetowane” stalowymi, nitowanymi płytami. Stalą obity został także bar części restauracyjnej. Ma klasyczny kształt, ale przypomina fakturę towarowego wagonu kolejowego. Poza tym w Złotym Psie jest sporo cegły, z pietyzmem wyczyszczonej, widoczne są niektóre elementy konstrukcyjne czy industrialne lampy z ciepłym światłem. Doskonale współgrają z tymi wnętrzami industrialne i drewniane, ręcznie wykonane meble. Zostały zaprojektowane specjalnie dla Złotego Psa.

Do konstrukcji mebli dla browaru wykorzystaliśmy drewno ze starych wagonów. Tak na przykład powstała ława, w której oparciu można dostrzec powstałą z upływem lat dziurę. Musi być jakaś ciągłość w naturze. W otoczeniu mebli, które mają własny charakter, czujemy się lepiej – mówi Roman Niedbał, który wraz z synem prowadzi pracownię Manufacture-MRN.

Wspólnie przygotowali i wykonali aranżację dla Złotego Psa. Chcieliśmy się wyróżnić, dlatego nie ma u nas modnych dziś białych ścian i drewna. Nasze wnętrza są unikatowe. Widać w nich nie tylko spójną koncepcję, lecz także artystyczne rzemiosło. To tworzy przyjazną atmosferę – mówi Michał Bukowski z browaru Złoty Pies. 

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!