REKLAMA

Designerskie kluby fitness: zobacz najciekawsze wnętrza

Redakcja PropertyDesign.pl | 07 kwi 2017 14:00 0
017624_1140.jpg

Dziś, aby zmotywować się do regularnych ćwiczeń, potrzeba czegoś więcej niż samych możliwości treningu na najwyższym poziomie. Zobacz kluby fitness, gdzie trening może być czystą przyjemnością, dzięki designerskiej przestrzeni i nowoczesnym rozwiązaniom technologicznym.

Level Up Fitness we Wrocławiu - nowoczesność spotyka się tu z retro

To jeden z ciekawszych obiektów na wrocławskiej fitness-mapie. Zaprojektowały go młode projektantki: Małgorzata Konicka i Patrycja Dąbrowska. Projektanci byli odpowiedzialni zarówno za projekt wnętrza, nazwę obiektu, jak i za opracowanie systemu identyfikacji wizualnej. Główne wyzwanie polegało na stworzeniu spójnych elementów składających się na konsekwentny wizerunek miejsca. Umożliwiło to trzymanie się stylistyki retro – od materiałów wykończeniowych, form liter, po historyczne motywy pojawiające się również w komunikacji wizualnej.

Sale do ćwiczeń mają znacznie mniejszą powierzchnię niż w sieciowych klubach fitness. Projektanci potraktowali specyfikę przestrzeni jako atut pozwalający zrealizować założenia projektu i stworzyć kameralne wnętrza, w których klienci czują się swobodnie. W większości pomieszczeń pozostawiono niezabudowane rury wentylacyjne i pomalowano je na czarno. Zabieg ten pozwolił uniknąć obniżenia sufitu, co z jednej strony nadało pomieszczeniom industrialnego charakteru, a z drugiej strony rury wkomponowały się w aranżację wnętrza.

Zobacz wszystkie designerskie kluby fitness

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!