REKLAMA

Pracownia Zaha Hadid Architects zaprojektowała stadion z drewna

Redakcja Propertydesign.pl | 04 lis 2016 11:48 0
fot. materiały prasowe Zaha Hadid Architects.

Siedem długich miesięcy trwał międzynarodowy konkurs na projekt stadionu piłkarskiego w angielskim Stroud. W końcu poznaliśmy zwycięzcę. Forest Green Rovers ogłosił, że to pracownia Zaha Hadid Architects zaprojektuje nowy stadion.

Rovers ogłosił konkurs w marcu br. Wówczas wpłynęło ponad 50 zgłoszeń z całego świata m.in. ze Szwecji, Niemczech, Francji, Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych.

W maju br., angielski klub piłkarski do dalszego etapu zakwalifikował 9 pracowni, które miały dwa miesiące na przygotowanie koncepcji. W sierpniu br. wyłoniono dwóch finalistów.

Właśnie konkurs już się zakończył. To pracownia Zaha Hadid Architects okazała się najlepsza.

- Pracownia Zaha Hadid Architects zbudowała kilka fantastycznych stadionów i obiektów sportowych na całym świecie, w tym jeden w londyńskim Parku Olimpijskim czy stadion na mistrzostwa świata w 2022 r w Katarze. Teraz zaprojektują stadion dla Forest Green - powiedział Dale Vince, założyciel i prezes Forest Green Rovers.

PRZECZYTAJ CAŁY ARTYKUŁ NA TEMAT NIEZWYKŁEGO PROJEKTU STADIONU Z DREWNA

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!