REKLAMA

Wspomnienie mundialu. Stadion Arena Pantanal w Cuiabie

Wnętrza Publiczne 2/2014 | 23 sie 2014 00:02 0

Cuiabá, stolica brazylijskiego stanu Mato Grosso, jest geograficznym centrum Ameryki Południowej, co upamiętnia okazały obelisk stojący w tym mieście. To tu wybudowano jeden z dwunastu stadionów, na których rozgrywane były ostatnie Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej.

 • Stadion Arena Pantanal

  lokalizacja: Cuiabá (Brazylia)
  projekt: GCP Arquitetos (Brazylia)
  pojemność: 42.500 widzów
  koszt inwestycji: 210 mln dolarów
  oddanie do użytku: 2014 r.

 • Przyjazny stadion

  Sergio Coelho, główny architekt GCP Arquitetos

  Arena Pantanal doskonale wpisuje się w założenia, jakimi kierujemy się w naszej pracy. Zawsze staramy się, aby nasze projekty łączyły w sobie wysokie standardy wizualne, wymagania nowoczesnej architektury, oczekiwania lokalnej społeczności, a dodatkowo – były przyjazne środowisku.

  Wymogi FIFA (Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej) zakładają, że stadion dostosowany do rozgrywek mistrzostw świata musi pomieścić minimum 40.000 widzów. Dlatego musieliśmy spełnić to kryterium i zaprojektowaliśmy 42.968 miejsc. Jednak część z nich, dzięki specjalnej konstrukcji, łatwo będzie można zdemontować i przenieść na dwa inne mniejsze stadiony. Po Mistrzostwach obiekt będzie mógł pomieścić 27.000 widzów, co znacznie obniży koszty jego utrzymania.

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!