REKLAMA

Iwo Kęsy

Archet Projekt

Klasyczny duet bieli i czerni

  • Wnętrze: KUCHNIA
  • Styl NOWOCZESNY
  • Typ REALIZACJE
  • Kolorystyka

Biały kolor zabudowy kuchennej i wykończenie frontów na wysoki połysk idealnie odpowiadały gustowi pani domu. Autor projektu wnętrza – arch. Iwo Kęsy, zaproponował zestawienie bieli zabudowy z czernią blatu i ściany oraz ocieplenie nowoczesnej, chłodnej aranżacji za pomocą forniru palisandru. Z fornirowanej płyty wykonany został cokół oraz część zabudowy (lodówka, wysokie cargo); wąskie, poziome listwy z tego materiału dodatkowo zdobią dolne i górne szafki. Tak powstała nowoczesna, a jednocześnie ciepła, stylowa kuchnia. Elegancki charakter zapewnia pomieszczeniu kamienny blat oraz smolisty połysk czarnego szkła, które pokrywa ściany aż po sufit. Lakierowana, szklana tafla stanowi tło, na którym doskonale prezentują się nie tylko kuchenne sprzęty. Systematycznie powiększana kolekcja grafik, która znalazła swoje miejsce nad górnymi szafkami, jest doskonale wyeksponowana i widoczna także z salonu. Delikatną granicę podziału między kuchnią a salonem stanowi niewielki bar śniadaniowy, od strony kuchni wyposażony w szuflady i półki, zaś od strony jadalni wyznaczający miejsce ustawienia stołu. Zarówno fragment ściany, jak i niewielki bar skutecznie przesłaniają strefę roboczą, dzięki czemu jest ona niewidoczna z salonu. Dyskretnie schowany został m.in. zlewozmywak. Niewielki, okrągły model do montażu podwieszanego nie zajmuje miejsca na powierzchni blatu i pozwala zachować optyczne wrażenie przestrzeni.


4 zdjęć w galerii

  • Dominujący w dziennej części duet czerni i bieli przełamują m.in. dodatki, obraz przedstawiający kobietę o ogniście rudych włosach, właściciele mieszkania otrzymali w prezencie ślubnym. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Fronty mebli kuchennych wykonane są z płyty mdf lakierowanej na wysoki połysk, blaty z granitu, a ścianę nad nimi pokrywa niezwykle efektowna tafla czarnego szkła. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Okrągły zlewozmywak podwieszany jest niemal niewidoczny. Całość uwagi skupia czarny, kamienny blat z granitu „Nero Zimbabwe”. Fot. Bartosz Jarosz.
  • W wysokiej zabudowie z fornirowanymi frontami umieszczona została lodówka oraz cargo. Efektowne usłojenie oraz ciepła, miodowa barwa palisandru doskonale współgrają z powściągliwą bielą i czernią. Fot. Bartosz Jarosz.

Komentarze (0)

Skomentuj