REKLAMA

Aranżacja biura, która przeciwdziała jesiennej chandrze

Redakcja Archiconnect.pl | 03 paź 2018 10:24 0

Jesień to bardzo trudny czas dla naszego organizmu. Wahania temperatur powodują częste przeziębienia, a krótkie dni senność i brak koncentracji. Podpowiadamy, jak nie dać się jesiennej chandrze i być zmotywowanym do pracy.

Dni stają się coraz krótsze, słońca coraz mniej. Starajmy się więc maksymalnie wykorzystać światło dzienne. Pomocne będą tu odsłonięte okna oraz biurka ustawione bokiem do źródła światła. W okresie jesienno-zimowym musimy wspomagać się oświetleniem sztucznym – dostatecznie doświetlone stanowisko pracy ma wpływ na nasze ogólne samopoczucie, ale także na wzrok, który jest jednym z najbardziej wrażliwych zmysłów człowieka.

Senność i brak energii to główny wróg pracownika biurowego w okresie jesienno-zimowym. Jedną z przyczyn może być źle dobrana temperatura w pomieszczeniu. Źródła ciepła nie powinny znajdować się w bezpośrednim sąsiedztwie stanowisk pracowników, muszą natomiast być rozmieszczone tak, aby równomiernie ogrzewały całe pomieszczenie. Nie ma jednak jednoznacznych wytycznych co do optymalnej temperatury w biurze. Dla niektórych odpowiednią wartością będzie zaledwie 18°C natomiast inni będą odczuwać chłód nawet przy 22°C.

Zobacz też: Jak zaprojektować biuro - o trendach opowiada Dorota Maksymowicz

Jesień w biurze nie musi być nudna! Warto rozweselić przestrzeń wprowadzając do niej kilka kolorowych dodatków. Firmy oferujące wyposażenie biurowe, na przykład marka Profim, Bejot, Grupa Nowy Styl czy MDD, oferują biurka, fotele a nawet stoły czy krzesła w całej gamie barw. Ciepłe odcienie ożywią wnętrze i dodadzą pracownikom energii i motywacji do pracy. Wśród natłoku obowiązków nie zapominajmy o przerwach, które przysługują każdemu pracownikowi biurowemu. Specjalne, sprzyjające relaksacji przestrzenie w biurze pozwolą oderwać wzrok od komputera i zebrać myśli.

To też Cię zainteresuje: Jak zaprojektować biuro, by poprawić efektywność pracowników

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!