REKLAMA

Nowoczesne osiedla domków jednorodzinnych - atrakcyjna alternatywa

Redakcja Archiconnect.pl | 06 sie 2018 14:06 0

Podmiejskie osiedla domków jednorodzinnych cieszą się dużą popularnością. Dlaczego nowoczesne osiedla wyrastają jak grzyby po deszczu poza centrami miast i co sprawia, że są tak atrakcyjne?

Niska zabudowa to bez wątpienia duża zaleta osiedli domków jednorodzinnych. Daje wrażenie kameralności i intymności, a to właśnie taki sposób na mieszkanie jest dziś dla wielu priorytetem. Dzięki mniejszej ilości ludzi nie mamy wrażenia zatłoczonej przestrzeni, okolica wydaje się spokojniejsza. Mamy też większą możliwość nawiązywania kontaktów międzyludzkich. To cenne tym bardziej, że łatwiej budować nam zaufanie do sąsiadów i czujemy się po prostu bezpieczniej.

Lokalizacja

Deweloperzy, którzy szukają miejsca na budowę osiedla domków jednorodzinnych, wiedzą, że ich klienci to najczęściej młodzi ludzie: zakładający rodziny, dynamiczni, nierzadko pracujący na co dzień w korporacjach i poszukujący po pracy azylu w zielonej okolicy. Właśnie to często sprawia, że osiedla domków powstają niedaleko od dobrze skomunikowanych centrów miast, ale w otoczeniu przyrody, sklepów, przedszkoli czy infrastruktury. Obecnie mieszkania pod miastem cieszą się dużą popularnością również ze względu na odległość od uciążliwego smogu. Relaksowi i wyciszeniu sprzyja własny ogródek, a poczuciu bezpieczeństwa – nierzadko profesjonalna ochrona, monitoring czy ogrodzenie.

Zobacz też: Domowy ekosystem - jak być bliżej natury

Estetyka budynków

Budynki nowoczesnych osiedli spełniają coraz wyższe standardy – buduje się je z dobrych jakościowo materiałów, są starannie wykonane, odpowiadają na potrzeby współczesnych lokatorów. Deweloperzy coraz częściej stosują w nich innowacyjne rozwiązania. – Innowacja i nowoczesność pojawiają się w nowym budownictwie, ponieważ klienci coraz bardziej się nimi interesują – komentuje Dawid Sztandera z firmy deweloperskiej Novum Plus. Staramy się dopasować do ich oczekiwań, ale też wychodzić z własnymi inicjatywami, kiedy uważamy je za interesujące. I tak np. w kilku budynkach jednorodzinnych na nowobudowanym osiedlu Rozalin w Lusówku zastosowaliśmy termointeligentną farbę CIQ, która działa jak termos. Oznacza to, że latem będzie izolować wnętrze domu od gorącego powietrza z zewnątrz, a zimą nie wypuści ciepłego powietrza ze środka. Pozwoli to zaoszczędzić oraz zwiększy poczucie komfortu domowników - dodaje.

Osiedle sprzyjające relacjom sąsiedzkim - ciekawy projekt

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!