REKLAMA

Bezpretensjonalny apartament dla pięcioosobowej rodziny

Redakcja Archiconnect.pl | 19 marz 2018 09:56 0

Inwestorzy - młode małżeństwo, to zwolennicy stylu nowoczesnego z mocnymi akcentami industrialnymi oraz elementami retro. Na ścianie w kuchni, w salonie oraz w jadalni zastosowano płytki imitujące starą cegłę. W aranżacji mieszkania wykorzystano też stół z palet i loftowe lampy.

Inwestorzy wybierali mieszkanie z myślą o sobie i dwójce dzieci. Wkrótce okazało się, że 85 m kw. z trzema sypialniami służyć będzie rodzinie z trójką dzieci. Projektantka stanęła przed wyzwaniem, by funkcjonalnie zaaranżować przestrzeń, w której zamieszkiwać będzie pięć osób.

Największą trudność stanowiło funkcjonalne rozmieszczenie salonu. Wyjście na balkon oraz przejście do kuchni przez malutką spiżarnię uniemożliwiało wydzielenie miejsca na stół. Rezygnacja ze spiżarni oraz usytuowanie na jej miejscu jadalni okazało się trafnym rozwiązaniem. W ten sposób uzyskano miejsce do spożywania posiłków w pobliżu kuchni, natomiast salon mógł pełnić funkcje typowo rekreacyjne.

Drewniany stół i krzesła w jadalni, a także podłogowe panele w ciepłym kolorze drewna przełamują chłodną biel meblowych frontów, szarość na ścianach oraz beton na podłodze w kuchni i przedpokoju. W rezultacie powstało przytulne i bezpretensjonalne wnętrze, w którym rodzina doskonale się odnalazła i dobrze poczuła.

Autorka projektu, Urszula Chojnowska (ZIELONE Studio Projektowe) jest laureatką 1. miejsca w tegorocznym konkursie dla projektantów Studia Dobrych Rozwiązań "Dobrze Mieszkaj - najlepsze projekty" - edycja warmińsko-mazurska.

Zobacz projekt, który zwyciężył w edycji kujawsko-pomorskiej

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!