REKLAMA

Komfortowy dom w kontakcie z naturą

Redakcja Archiconnect.pl | 04 kwi 2018 10:01 0

Otoczony zielenią dom to miejsce idealne dla miłośników obcowania z pięknem przyrody. Duża ilość przeszkleń od strony ogrodu, pozwala podziwiać i cieszyć się pięknem natury. Sprawia też, że wnętrza domu są odpowiednio doświetlone.

Podstawowe założenia leżące u podstaw projektu jednorodzinnego domu w Wesołej miały na celu zapewnienie domownikom spokoju, intymności i bliskiego kontaktu z naturą. Dlatego od frontu budynek wykończono ślepą elewacją.

Bryłę parterowego budynku zaprojektowano w stylu modernistycznym. Opiera się ona na układzie prostokątnych modułów składających się w kształt litery H. Sylwetka domu nie dominuje, lecz delikatnie zarysowuje się nad prostokątną, wydłużoną działką. Elewacja została wykończona białym tynkiem mineralnym oraz płytami fasadowymi z naturalnej okleiny drewnianej - Pale.

Wnętrze domu dzieli się na 3 strefy funkcjonalne: wejściową, centralno-dzienną i nocno-sypialnianą. W strefie wejściowej znajduje się hall połączony z przestronną kuchnią oraz toaletą, garderobą i wejściem do garażu. Centralna część domu to utrzymana w ciepłych, jasnych barwach strefa dzienna z salonem i jadalnią. Jest to pomieszczenie przez które przebiega komunikacja do wszystkich pozostałych części domu i ogrodu. Umieszczenie strefy wypoczynkowej na tyłach budynku to ogromny atut tej koncepcji projektowej, zapewniający intymność domownikom i chroniący ich przed hałasem ulicy. Do sypialni i przynależnej do niej łazienki, prowadzi dodatkowe przejście przez gabinet. Pomiędzy sypialnią a pokojami na przeciwko, znajduje się łazienka główna.

Dom ukryty w lesie - zobacz niesamowity projekt

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!