REKLAMA

Apartament pokazowy Złotej 44 według projektu Oskara Zięty

Redakcja Archiconnect.pl | 04 gru 2018 12:31 0

Niebanalny design i nowoczesne technologie - te dwa aspekty niezmiennie przenikają się w pracach Oskara Zięty. Nie inaczej jest też w przypadku apartamentu pokazowego w Złotej 44, którego wnętrza zaprojektował ceniony polski projektant.

Oskar Zięta jest osobą łączącą wiele talentów i pasji. To architekt, projektant, rzeźbiarz, innowator, wykładowca akademicki, a także twórca jednej z najnowocześniejszych technologii obróbki stali stosowanej w różnych gałęziach przemysłu. W założonym przez niego studiu projektowo-badawczym Zieta Prozessdesign rodzą się wizjonerskie rozwiązania. 

Cieszę się, że mogłem wprowadzić do wnętrz jednego z apartamentów Złotej 44 elementy niebanalne, charakterne, z pazurem. Moim zadaniem było przedstawienie takiej propozycji mebli i elementów wystroju, które idealne będą się komponować z luksusowymi materiałami, w których wykończony jest apartament. Było to ogromne wyzwanie, ale też wielka satysfakcja – mówi Oskar Zięta i dodaje: Wraz z salonem Aksonometria długo tworzyliśmy mariaż minimalistycznych elementów zaproponowanych przez moją pracownię z klasyką i subtelnością luksusowych mebli starannie wyselekcjonowanych przez salon.

Dom w Konstancinie - wnętrza tworzone z rozmachem i minimalistycznym zacięciem

Złota 44 współpracuje z najbardziej cenionymi markami i projektantami. Wśród mebli zaproponowanych przez Oskara Ziętę w kuchni apartamentu pokazowego znalazły się m.in. krzesła PLOPP w wersji barowej. Inoxowe lustro RONDO 120 stanowi dekorację ścienną w części jadalnej apartamentu, zaś dekoracyjne lustro TAFLA O stało się ozdobą ściany w salonie. W części wypoczynkowej apartamentu ulokowano również czarną G-CONSOLA o betonowym blacie oraz parawan SONAR INOX. Z kolei w sypialni znalazło się miejsce na tapicerowane i stebnowane skórą krzesło J-CHAIR, jak również wykonane są z jednego arkusza blachy krzesło CHIPPENSTEEL.

Praca nad tak szczególnymi i niepowtarzalnymi wnętrzami, jakimi są apartamenty na Złotej 44, jest ważna dla mnie jako projektanta. Jestem zaszczycony, że to właśnie mojej pracowni powierzono to zadanie – mówi Oskar Zięta. Ikoniczna bryła budynku była dla mnie inspiracją. Zachwyciła mnie zarówno jego niepowtarzalna forma, jak i niezwykły widok na stolicę, który roztacza się z jego okien. Wiedziałem, że wnętrza apartamentu, które aranżuję, muszą być równie wyjątkowe - dodaje.

Zobacz też: Nowocześnie i przytulnie - rodzinny apartament

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!