REKLAMA

Apartamenty premium - rzadkość na rynku

Redakcja Archiconnect.pl | 25 lip 2018 12:57 0

Najnowsze dane firmy doradczej Reas pokazują, że apartamenty i apartamenty luksusowe stanowią zaledwie 5% oferty wśród nowych lokali w Warszawie, mimo że blisko 100 projektów nawiązywało nazwą do najwyższych segmentów jakościowych rynku.

Co decyduje o tym, że mieszkanie jest apartamentem z najwyższej półki? Istotne są kryteria lokalizacyjne i jakościowe - zarówno w odniesieniu do poszczególnych mieszkań, jak i całego budynku.

Projekt z segmentu apartamentów, a zwłaszcza z segmentu apartamentów luksusowych, powinien mieć potencjał, by nie tracić prestiżu wraz z wiekiem. Nawet za kilkanaście lat czy kilka dekad, będzie stanowić wzór najlepszych rozwiązań architektonicznych, pojawiać się jako pozytywny przykład nie tylko w branżowych dyskusjach, a przede wszystkim nadal będzie należeć do jednych z najlepszych adresów w mieście – uważa Agnieszka Mikulska z firmy Reas.

Zobacz też: Portfolio projektów Moniki i Adama Bronikowskich (Hola Design)

Potwierdzają to badania firmy Sotheby’s, z których wynika, że ogromne znaczenie dla klientów inwestujących w apartamenty premium ma potencjalny wzrost wartości nieruchomości, co wiąże się z jej jakością oraz prestiżem. – Nie każde mieszkanie w segmencie apartamentowym będzie bowiem zwiększać swoją wartość w czasie. Tylko niepowtarzalne apartamenty, w doskonałej lokalizacji, o ponadczasowej wartości architektury będą drożały z biegiem lat – zwraca uwagę Christopher Zeuner, Head of Europe w funduszu Amstar, który jest jednym z inwestorów Złotej 44.

Mieszcząca się w sercu stolicy Polski Złota 44 jest unikalnym projektem w  kategorii apartamentów premium. W tym budynku niepowtarzalny jest każdy z apartament. Każdy lokal ma inny rozkład pomieszczeń, spersonalizowane wykończenia i funkcje. Na ostatniej kondygnacji Złotej 44, prawie na 200 metrach wysokości, znajduje się sypialnia należąca do penthouse’u nazywanego „perłą luksusu”. Z kolei na ósmym piętrze apartamentowca na mieszkańców wieży czeka strefa SPA z 25-metrowym basenem, fitness klubem, siłownią, saunami, gabinetem masażu. Atrakcją jest także relaks w jacuzzi na ogromnym tarasie Złotej 44 z widokiem na PKiN.

To też Cię zainteresuje: Futurystyczny apartament w Nicei z widokiem na Morze Śródziemne

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!