REKLAMA

Art Deco w sercu Krakowa

Redakcja Archiconnect.pl | 16 lip 2018 09:50 0

Główny element, który zwraca uwagę w apartamencie to ciemnooliwkowa ściana w salonie. Wzbogacona elementami sztukaterii stała się atrakcyjnym tłem do prezentacji galerii obrazów i geometrycznych luster w złotych ramach.

Na tle zielonej ściany stanęła wygodna sofa w klasyczną pepitkę. W salonie znalazło się jeszcze miejsce na owalny stół i krzesła, nawiązujące do tradycyjnych modeli z oparciem z drewnianych szczebelków. Oświetlenie inspirowane wzornictwem z okresu Art Deco oraz dodatki w złotym wykończeniu tworzą piękną, wyważoną stylizację.

Zobacz też: Hint of wood&white - nowoczesny apartament

Kuchenną zabudowę, utrzymaną w bieli i ciepłym drewnie, wykończono gustownymi złotymi detalami. Pas ściany między górnymi i dolnymi szafkami udekorowano czarną, orientalną mozaiką, nawiązującą kolorem do blatu. Na podłodze króluje klasyczny dębowy parkiet, ułożony we francuską jodełkę. Te znaczące detale podkreślają mieszczański klimat wnętrza, ale we współczesnym, komfortowym wydaniu.

W przylegającej do salonu sypialni na jednej ze ścian położono wzorzystą tapetę, również nawiązującą deseniem do art decowskich stylizacji. Zarówno z salonu jak i z sypialni można wyjść na duży taras, z którego rozciągają się przepiękne widoki na panoramę krakowskiego Starego Miasta. 

Wnętrza, zaprojektowane przez pracownię Grid Studio Projektowe, z jednej strony nawiązują do lat 30-tych XX wieku, z drugiej – wybiegają w przyszłość, prezentując nowe i funkcjonalne rozwiązania. Dzięki zastosowaniu różnorodnych materiałów i wykończeń przestrzeń sprawia wrażenie przestronnej i nowoczesnej jednocześnie, zachowując przytulny, domowy charakter.

Futurystyczny apartament w Nicei z widokiem na Morze Śródziemne

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!