REKLAMA

Biuro z klimatem w duchu warszawskiej Pragi

Redakcja Archiconnect.pl | 22 marz 2019 09:53 0

Przestrzeń biurowa nawiązująca do industrialnej architektury budynku, a zarazem charakteru działalności i historii firmy – połączenie nowoczesnych trendów i funkcjonalności, a wszystko to na terenie dawnej Warszawskiej Wytwórni Wódek „Koneser”. Inwestor - polski producent urządzeń gastronomicznych oraz mebli ze stali nierdzewnej, a także projektanci z biura architektonicznego MADAMA postawili przed generalnym wykonawcą fit-out, frimą Forbis Group, niełatwe wyzwanie.

Stalgast to polska firma rodzinna działająca od blisko 30 lat, od początku związana z prawobrzeżną Warszawą. Lokalny patriotyzm sprawił, że wybór miejsca na nowe biuro musiał paść na Centrum Praskie Koneser. Taka lokalizacja zobowiązuje – powstała przestrzeń z niepowtarzalnym praskim klimatem.

- Projekt aranżacji Stalgast, który realizowaliśmy był w swojej formie ekspresji architektonicznej bardzo ciekawy i zróżnicowany. Wdrożenie różnej formy wykończeń okładzin ściennych: od tynków imitujących beton, po płytki ceglane, blachy miedziane, ściany z mchu, impregnacje ścian żelbetowych, fototapety, kończąc na okładzinach fornirowanych i typowych okładzinach GK, wskazywał że mamy do czynienia z projektem wyjątkowym i nieszablonowym – mówi Rafał Niedrygas, Project Manager z firmy Forbis Group. We wnętrzu nie brakuje również wizualnych nawiązań do działalności inwestora. - Stalgast produkuje meble i wyposażenie ze stali, stąd dużo elementów stalowych - od lady recepcyjnej, poprzez panele ścienne czy sufit podwieszany - mówi Agata Frątczak z biura architektonicznego MADAMA.

Zobacz też: Przyjazne, naturalne i innowacyjne biuro - zobacz najnowszą realizację Massive Design

Rzeczone sufity, zaprojektowane z wykorzystaniem melanżu blach, które należało podwiesić pod instalacjami w różnych płaszczyznach były kolejnym z realizacyjnych wyzwań postawionych przed wykonawcą. Tutaj, aby dopasować oświetlenie oraz zachować wymagane wysokości, kompozycja sufitowa była de facto kompromisem który powstawał na żywo na budowie. Ponadto wykonywaliśmy typowe sufity GK. Duże  przestrzenie open space zostały zaaranżowane wyłącznie poprzez pomalowanie instalacji, których z uwagi na charakter budynku było bardzo dużo - mówi Rafal Niedrygas z Forbis Group.

Warto podkreślić, że prace realizacyjne odbywały się w budynku, gdzie obecni byli inni najemcy. Trudność polegała na skoordynowaniu zarówno pracy wszystkich ekip budowlanych i instalacyjnych jak i dostaw materiałów tak, aby w żaden sposób nie zakłócały funkcjonowania biur najemców, będących bezpośrednimi sąsiadami przedmiotowej aranżacji. Dodatkowo Centrum Praskie Koneser postawiło wysoko poprzeczkę wymagań formalnych: dotrzymania jakości prac, materiałów budowlanych i terminów końcowych realizacji z uwagi na wyjątkowy charakter miejsca. Plan udało się jednak zrealizować i zakończyć inwestycję w zakładanym terminie, na koniec stycznia 2019 r.

To też Cię zainteresuje: Dwie funkcje zamknięte w jednej bryle - nowoczesna i wyrazista siedziba firmy

- W nowej przestrzeni chcieliśmy czuć, że możemy na sobie polegać i szanujemy siebie nawzajem, każdy jest częścią firmy i dzieli z innymi za nią odpowiedzialność. Nasze biuro musi sprzyjać aktywnemu szukaniu usprawnień, rozwiązań i nowych pomysłów oraz terminowemu i jakościowemu realizowaniu zadań. Projekt i jego realizacja w 100% spełniły nasze oczekiwania. We współpracy z projektantem i wykonawcą podobały nam się: pełen profesjonalizm, otwartość na zgłaszane sugestie i terminowość w realizacji harmonogramu prac – podsumowują Maciej i Michał Koteccy, członkowie zarządu firmy Stalgast.

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!