REKLAMA

Biznesowy wizerunek i przyjacielska atmosfera - zobacz nowe biuro Ceetrus

Redakcja Archiconnect.pl | 12 kwi 2019 11:18 0

Nowe biuro Ceetrus jest przede wszystkim wyrazem panującej w firmie kultury. To miejsce spotkań, zapraszające gości i pracowników do środka, łączące przyjacielską atmosferę z biznesowym wizerunkiem. Przestrzeń pracy urządzono niczym elegancki, lecz przytulny lounge inspirowany stylem mid-century modern.

Architekci pracowni Workplace, odpowiedzialnej za projekt wnętrz, stanęli przed wyzwaniem zaprojektowania biura tuż po rebrandingu firmy. Nowe środowisko pracy Ceetrus miało wyrażać zmianę, nie tylko w identyfikacji wizualnej, ale także w kulturze całej organizacji. Ceetrus działa jako deweloper, komercjalizator i zarządca galerii oraz parków handlowych Auchan. Ich przestrzeń musiała być funkcjonalną odpowiedzią na specyfikę pracy oraz częste wizyty klientów i partnerów, organizowane w formie m. in. śniadań biznesowych. W myśl koncepcji human-centered design, to potrzeby ludzi miały stać na pierwszym miejscu. Punktem wyjścia były codzienne interakcje pracowników, formalne i spontaniczne, oparte o swobodną wymianę wiedzy i otwartość – przestrzenną, jak i ludzką. Architektom udało się tu wdrożyć założenia koncepcji Activity-Based Workplace. Przestrzenie biurowe i socjalne miały być niczym domowy, elegancki lounge room.

Zobacz też: Biuro z klimatem w duchu warszawskiej Pragi

Ceetrus jest firmą świadomą, znającą własne potrzeby i oczekiwania względem miejsca pracy. Na początku procesu projektowania nowego biura przeprowadziliśmy szereg wewnętrznych wywiadów, warsztatów kreatywnych i prezentacji. Mieliśmy zatem bardzo konkretną wizję naszej przyszłej siedziby. Nasze wnioski i ścisła współpraca z Workplace pozwoliła na zaprojektowanie przestrzeni biurowej uszytej na miarę. Po zmianie brandu wkroczyliśmy w nowy etap, a nasze nowe biuro przedstawia otwartość na klientów a zarazem domowy charakter sprzyjający integracji. Wierzymy, że pomoże nam ono lepiej realizować naszą Wizję 2030, czyli łączenie ludzi, poprzez tworzenie zrównoważonych, inteligentnych i tętniących życiem miejsc, by rozpromieniać każdy dzień – mówi Marcin Wawiernia, architekt koordynujący projekt z ramienia Ceetrus.

Biuro w stylu mid-century modern

Oszczędna w detale elegancja, świadcząca o biznesowym nastawieniu oraz ciepły, przytulny klimat przywołujący domową atmosferę stały się dwoma głównymi wątkami przewodnimi projektu. Główną inspiracją był styl mid-century modern, który łączy obie te cechy. Design opiera się na dużej ilości naturalnych elementów – żywych roślinach i drewnie oraz ciepłych barwach z pojedynczymi, mocniejszymi akcentami kolorystycznymi. Umiejętnie dopasowane materiały i dodatki vintage nadają charakteru tej przestrzeni. Płynnym przedłużeniem projektu architektonicznego jest spersonalizowany wayfinding i spacebranding. Zaprojektowane z klientem grafiki i okleiny tworzą spójny system orientacji przestrzennej, który pomaga ludziom łatwo się odnaleźć. Instalacje świetlne i wizualne elementy oddają wizerunek marki i opowiadają historię tego biura. Nawiązujące do Warszawy neony, obrazy i grafiki zaznaczają lokalność miejsca – ożywiają przestrzeń i sprawiają, że nie jest ona dla pracownika anonimowa.

To też Cię zainteresuje: Przyjazne, naturalne i innowacyjne biuro - zobacz najnowszą realizację Massive Design

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!