REKLAMA

Hotelowe wnętrza inspirowane wzornictwem epoki PRL

Redakcja Archiconnect.pl | 13 lis 2018 13:01 0

W czasach panującego konsumpcjonizmu i przesytu na rynku hotelarskim, coraz większą rolę zaczynają odgrywać adaptacje wyjątkowych i unikalnych miejsc. Takich jak np. jedna z kultowych wież Domów Towarowych "Alfa" w Poznaniu. Inspiracją do stworzenia wnętrz hotelu Altus, mieszczącego się w jednym z wysokościowców, była epoka PRL. Dbałość o detal oraz stylistyczną konsekwencję dostrzec tu można na każdym kroku.

Domy Towarowe „Alfa” to pięć 12-kondygnacyjnych wysokościowców wybudowanych w latach 1965-1972 przy ul. Świętego Marcina w Poznaniu. Powstała na miejscu zniszczonych w czasie II wojny światowej kamienic „Alfa” miała nadawać centralnej części miasta wielkomiejskiego charakteru. Jej największą zaletą jest lokalizacja. Wysokościowce znajdują się zaledwie dwa kilometry od dworca głównego i kilometr od Starego Rynku. Położenie tych budynków ma kluczowe znaczenie dla inwestycji hotelowej, dlatego w jednej z pięciu kultowych wież powstał hotel Altus. Doskonale skomunikowane miejsce i nietypowe wnętrza zaprojektowane przez pracownię Loft Magdaleny Adamus, mają sprawić, że z trzygwiazdkowego obiektu będą korzystać goście biznesowi, którzy do dyspozycji mają ponad 100 pokoi.

Zobacz też: Akademik inny niż wszystkie powstaje w Krakowie

Jesteśmy otwarci na nowe wyzwania. Uwielbiamy realizować projekty zarówno wielkoprzestrzenne jak i małe mieszkania, biura. Zajmujemy się wnętrzami klasycznymi, ale stawiamy czoła również projektom awangardowym, pełnym detali i kolorów. Zaprojektowanie wnętrz Hotelu Altus było dla nas kolejną próbą sił, a inspiracją do stworzenia koncepcji wnętrz były czasy świetności domów towarowych Alfa – mówi Magdalena Adamus.

W hotelowych wnętrzach zastosowano szereg niekonwencjonalnych rozwiązań i materiałów rodem z epoki PRL. Jednym z nich jest lastryko na posadzce w lobby i na schodach prowadzących na pierwsze piętro, gdzie znajduje się restauracja oraz sale konferencyjne. Z kolei balustrada i tło w recepcji zostały zrobione z dawno zapomnianej metalo-plastyki, która zaskakuje nowoczesnym i krwistoczerwonym wydaniem.

Zależało nam na tym, żeby goście odkryli we wnętrzach Hotelu Altus bezpretensjonalny klimat, który będzie idealny do wypoczynku, spotkań i prowadzenia dyskusji. Stylistyka aranżacji, która silnie osadzona jest w założonej przez nas koncepcji i tematyce, dodatkowo zainspirowała nas do umieszczenia na ścianach pokoi hotelowych graficznie przetworzonych fotografii modernistycznych i socrealistycznych budynków Poznania. Warto też zwrócić uwagę na układ funkcjonalny pokoi - dawniej były to większe pomieszczenia, które niegdyś byłu sklepami i biurami, ale udało nam się stworzyć ciekawą ofertę pokoi, zwłaszcza dla biznesu - podkreśla Magdalena Adamus.

Jak optymalnie zaplanować oświetlenie? Zobacz, co radzi architekt

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!