REKLAMA

Mieszkanie dla singla - urokliwa kawalerka

Redakcja Archiconnect.pl | 08 lis 2018 14:49 0

Powierzchnia krakowskiego mieszkania wynosi zaledwie 29 m kw. Projektantka postarała się, by wykorzystać każdy centymetr tej kawalerki. Spójność kolorystyczna i stylistyczna aranżacji powoduje, że przestrzeń mieszkania odbieramy jako całość. Dzięki temu wydaje się ona większa niż faktycznie jest.

Białe ściany i prosta zabudowa aneksu kuchennego stworzyły jasne wnętrze. Posłużyły również za neutralne tło, od którego przyjemnie odcina się czerwona cegła. Sprzęt AGD, a także zlewozmywak i armaturę kuchenną kontrastowo dobrano w kolorze czarnym. W zestawieniu z naturalną cegłą nadaje kuchni lekko industrialny klimat.

Subtelny, elegancki beż na ścianach i podłodze aneksu kuchennego oraz elementy zabudowy pokryte fornirem w kolorze jasnego drewna, pięknie dopełniają całości. Błyszczące miedziane lampy w salonie oraz nad półwyspem, oddzielającym kuchnię od salonu nadają wnętrzu ostatni szlif.

Zobacz też: Nieduży dom dla rodziny - przytulne wnętrza

W salonie, obok rozkładanej sofy w kolorze szmaragdowej zieleni znalazło się miejsce na obszerną szafę. Dzięki prostym białym frontom, zabudowa doskonale wpisuje się w przestrzeń dzienną i nie przytłacza jej. Uwagę zwraca nietypowo głęboki parapet przy oknie. Dzięki swym niestandardowym wymiarom może on z powodzeniem pełnić rolę biurka. Funkcjonalność miejsca do pracy uzupełniają ścienne półki zaaranżowane w narożniku.

Projekt Joanny Styrna-Duc (DD Design) zajął III miejsce w konkursie Studia Dobrych Rozwiązań „Dobrze Mieszkaj – Najlepsze Projekty” - edycja małopolska.

Zobacz projekt, który zwyciężył w tej edycji konkursu

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!