REKLAMA

Mieszkanie na najwyższym piętrze: poznaj jego zalety

Redakcja Archiconnect.pl | 01 lut 2019 11:56 0

Kondygnacja, na której znajduje się mieszkanie to jedna z istotnych kwestii, jaką bierzemy pod uwagę wybierając lokal. Do niedawna dużą popularnością cieszyły się mieszkania położone na parterze lub pierwszym piętrze. Dziś już się to zmienia. Dlaczego warto wśród ofert lokali rozważyć właśnie te na najwyższym piętrze? Niepowtarzalny widok to z pewnością nie wszystko!

Poszukując mieszkania na najwyższym piętrze, pierwsze co przychodzi na myśl to malowniczy widok rozpościerający się na okolicę i otaczającą zieleń. Badania przeprowadzone w 1994 r. przez Nancy Stone i Joanne Irvine wykazały, że obecność okna z widokiem na drzewa dodaje energii i wyzwala kreatywne myślenie. Często w wielu inwestycjach deweloperzy najlepsze mieszkania umieszczają właśnie na ostatnim piętrze i to one stanowią wizytówkę danej inwestycji. Zwykle jest to największy lokal w całym budynku, z podniesionym sufitem, tarasem i panoramicznymi oknami. Te ostatnie zapewniają bardzo dobre nasłonecznienie wnętrz, co zgodnie z zasadą Feng Shui (chińską praktyką planowania przestrzeni w mieszkaniu) gwarantuje domownikom dobry nastrój oraz optymistyczne podejście do życia.

Zobacz też: Przestronny, elegancki apartament - jak z dwóch mieszkań zrobić jedno

Większy balkon lub taras

W nowym budownictwie deweloperzy projektując mieszkania na najwyższych piętrach nierzadko umieszczają w nich duży balkon lub zjawiskowy taras, o powierzchni od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu metrów kwadratowych. Jest to element, który dodatkowo zachęca potencjalnych nabywców. Takie rozwiązanie otwiera spore możliwości aranżacyjne. Lokatorzy mogą stworzyć tutaj swój wymarzony ogród z różnorodną roślinnością, a nawet strefą SPA. – Projektując lokale na najwyższych kondygnacjach na osiedlu Stella staraliśmy się, by były one nie tylko funkcjonalne, lecz także miały przemyślany układ, który pozwoli na stworzenie wnętrza, zgodnie z własnymi potrzebami. Z tego względu zależy nam również, by przynależące do nich balkony i tarasy były wyjątkowym miejscem spokoju i relaksu. To właśnie tutaj domownicy spotykają się z rodziną, organizują przyjęcia w gronie przyjaciół lub po męczącym dniu cieszą niepowtarzalnym widokiem na całą dzielnicę – komentuje Marcin Komuda, Kierownik Biura Sprzedaży Profbud.

Prywatność

Im wyższa kondygnacja, tym mniej osób przechodzi przez dany poziom klatki schodowej. Oznacza to większą prywatność. Wiele lokali, zwłaszcza tych o podwyższonym standardzie wyposażonych jest w dodatkowe udogodnienia, które podnoszą komfort mieszkania w tym zakresie. Jednym z nich jest prywatna winda, prowadząca wprost do lokalu. Dostanie się do niego jest możliwe tylko dzięki wpisaniu spersonalizowanego kodu dostępu. Mieszkania na ostatniej kondygnacji to także mniejsze narażenie na wzrok sąsiadów czy przechodniów. A na co dzień przede wszystkim wygoda z uwagi na większy porządek na klatce schodowej – z tej na ostatnim piętrze korzystają wyłącznie właściciele lokali tego poziomu, przez co utrzymanie czystości jest dużo łatwiejsze.

Spokój i cisza

Kto nie marzy o błogiej ciszy i spokoju, zwłaszcza po ciężkim dniu w pracy? Lokatorzy najwyższych mieszkań mogą korzystać z tych przywilejów, ze względu na brak sąsiadów z góry. Jeśli mieszkanie znajduje się odpowiednio wysoko, nie dochodzą do niego hałasy z ulicy. Nie słychać porannej krzątaniny sąsiadów, jak i ich wieczornych powrotów z pracy. Dzięki temu właściciele tego typu mieszkań mają możliwość prowadzenia bardziej spokojnego trybu życia.

To też Cię zainteresuje: Przestrzeń dobrze zorganizowana: mieszkanie i studio do pracy na strychu

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!