REKLAMA

Minimalizm w pełnym świetle - zobacz apartament w Tel Awiwie

Redakcja Archiconnect.pl | 08 lip 2019 11:59 0

Po przekroczeniu progu prezentowanego apartamentu ma się wrażenie, że słońce jest w zasięgu ręki, ściany mieszkania wtapiają się w błękit, a niebo i słońce to stali goście. Architekci pracowni Anderman Architects stworzyli projekt tak, aby światło było wykorzystywane o każdej porze dnia.

Trzypiętrowy apartament w Tel Awiwie jest niezwykle przestronny, wysokie pomieszczenia pozwalają na wykorzystanie każdego centymetra powierzchni, a schody prowadzące na wyższe kondygnacje nie ograniczają przestrzeni. Wręcz przeciwnie – wraz z nowocześnie tkaną metalową siatką balustrady, stają się istotnym elementem aranżacji, w której odbija się słońce. Prywatny basen nie pozostawia wątpliwości, że komfort życia mieszkańców był przez architektów traktowany priorytetowo.

Zobacz też: Dom Rozcięty - nowoczesna architektura z nawiązaniem do tradycji

Umeblowanie, wyposażenie i wykończenie wnętrz świadczą o zamiłowaniu do minimalizmu, który w blasku wszechobecnego światła zostaje złagodzony i naturalnie ocieplony. Dzięki prostym formom i braku zbędnych ozdób, można w pełni docenić niezwykły widok panoramy miasta, rozciągający się z okien apartamentu. Natura odgrywa tu główną rolę, a granice budynku zacierają się.

Minimalizm blisko natury

Apartament został zaprojektowany przez studio Anderman Architects, którego architekci preferują minimalistyczne, czyste i funkcjonalne koncepcje. Łączą ducha nowoczesności ze świadomością kontekstu i otoczenia. Wystrój wnętrza jest bardzo prosty - meble z naturalnego, pięknie starzejącego się drewna, jasne kanapy, lustra, ceramiczne dekoracje. Niewątpliwą ozdobą przestrzeni są dębowe podłogi ciągnące się przez cały apartament. Projektanci zastosowali tu deski z kolekcji Natural Genius Medoc Erice 1312 Oak marki Listone Giordano. Parkiet stanowi istotne dopełnienie całej przestrzeni, podkreśla łączność wnętrza z naturą. Uwagę przykuwa niebagatelna, oryginalna forma desek, które wyróżniają się trapezoidalnym, nieregularnym kształtem. Zachwyca również ich faktura. Zgodnie z życzeniem designera, powierzchnia piłowana jest nieprecyzyjnie lub stosuje się technikę przetartego drewna.

To też Cię zainteresuje: Perełka modernizmu i ponadczasowy szyk - zobacz odnowione wnętrza willi na Saskiej Kępie

 

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!