REKLAMA

Nieduży dom dla rodziny - zobacz przytulne wnętrza

Redakcja Archiconnect.pl | 21 sty 2019 15:10 0

Niewielki dom w stolicy Małopolski zamieszkuje czteroosobowa rodzina. Inwestorzy zdecydowali się powierzyć aranżację wszystkich pomieszczeń projektantce wnętrz Małgorzacie Szpak.

Prym wiedzie tu styl skandynawski. Jednak elementy industrialne, takie jak surowa cegła na ścianie czy stalowe schody z ażurową balustradą i dębowymi stopniami, świetnie wzbogacają wnętrza i nadają im indywidualny charakter. Kolorami przewodnimi są biel, szarość i grafit. Całość uszlachetnia dodatek miedzi, nadając wnętrzom ostateczny sznyt. Duże przeszklenia otwierają dom na otaczającą naturę. Aby podkreślić ten związek z przyrodą, projektantka wprowadziła do wnętrza zieleń w postaci ściany z mchu skandynawskiego, w którą wkomponowano półki na wino.

Przestrzeń kuchni i jadalni wyznacza podłoga wyłożona pięknymi, wzorzystymi, hiszpańskimi płytkami. Otwarta przestrzeń oraz duży stół pozwala na swobodne przygotowywanie i konsumpcję posiłków przez czteroosobową rodzinę, a także na organizowanie okazjonalnych spotkań ze znajomymi.

To też Cię zainteresuje: Drewno w łazience - zobacz wyjątkowe umywalki

Piętro domu to prywatna przestrzeń domowników. Mieści się tu sypialnia gospodarzy oraz pokoje dzieci. Prawdziwym wyzwaniem było umiejscowienie odkurzacza centralnego, pieca gazowego i pralki w jednej małej łazience na parterze. Projektantce udało się to dzięki zastosowaniu składanej kabiny prysznicowej. Zabieg ten pozwolił nadać łazience na piętrze charakter salonu kąpielowego z wygodną wanną, w której domownicy mogą zażywać relaksujących kąpieli.

Projekt Małgorzaty Szpak zajął II miejsce w konkursie Studia Dobrych Rozwiązań „Dobrze Mieszkaj – Najlepsze Projekty” - edycja małopolska.

Zobacz projekt, który zwyciężył w tej edycji konkursu

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!