REKLAMA

Nowoczesny dom z antresolą - tak urządzisz 170 metrów

Redakcja Archiconnect.pl | 04 lip 2019 09:39 0

Inwestorzy - małżeństwo lekarzy z dwójką dzieci, powierzyli projekt wnętrz swojego 170-metrowego domu pracowni Kaza Interior Design. Współpraca układała się fantastycznie. Na parterze powstał duży salon z otwartą kuchnią, łazienka, sypialnia gospodarzy i pokoje dzieci.

Na co dzień dbają o zdrowie swoich pacjentów, niedawno jednak postanowili, że pora zatroszczyć się o komfort własnej rodziny. Dlatego zdecydowali się kupić dom na kameralnym osiedlu pod Kielcami. Metraż miał być na tyle duży, żeby czteroosobowa rodzina mogła być razem, a równocześnie nie wchodzić sobie w drogę i rozwijać swoje zainteresowania. Otwarta przestrzeń dzienna pozwala na swobodne podejmowanie gości. A kiedy domownicy są sami, uwielbiają leniuchować przy kominku oglądając dobre filmy. Wykończona tynkiem strukturalnym ściana z telewizorem to główna dekoracja przestrzeni dziennej. Przyciąga spojrzenia niejednolitą fakturą i efektownymi cieniowaniami. Takim samym tynkiem dekoracyjnym pokryto sufit w korytarzu.

Zobacz też: Mistrzostwo kolorystycznych zestawień - piękne mieszkanie czteroosobowej rodziny

Tu na dole, w gościnnej przestrzeni zazwyczaj jest gwarno – znajomi rodziców, koledzy dzieci, czas płynie szybko, przy muzyce, zabawie i zawsze dobrym jedzeniu. W „karmieniu” rodziny i przyjaciół specjalizuje się Pan domu. Kuchnia to jego królestwo. Architektki zaprojektowały ją w kształcie litery U. Nie jest duża, ale mieści wszystko co potrzebne do przyrządzenia wykwintnego menu. Pomysłowym rozwiązaniem jest ściana nad szafkami pomalowana ciemną farbą magnetyczną. Bez problemu można do niej przyczepić np. przepisy kulinarne.

Rodzinny azyl

Piętro domu właściciele chcieli mieć już tylko dla siebie. Miał tu być mały, bezpieczny azyl: tylko dla rodziców i dzieci. Na wspólnej przestrzeni na antresoli Pan domu urządził swój kącik komputerowy, jego żona bibliotekę z ulubionymi książkami, a dzieci fantastyczną przestrzeń do zabawy - z wielką, modułową kanapą, po której uwielbiają skakać. W ten sposób rodzice mogą zająć się rzeczami, które lubią i mieć cały czas na oku swoje pociechy.

To też Cię zainteresuje: Nowoczesne mieszkanie z charakterem - zobacz wyraziste wnętrze

 

Cały dom został zaprojektowany tak, żeby dzieci były w nim bezpieczne. Schody prowadzące na antresolę wykończono ażurową balustradą, a górę przeszklono. Dzieciaki mogą tu biegać do woli, a rodzice są pewni, że nic im nie grozi. Nawet niewielkie upadki są niegroźne bo podłoga na całej antresoli została wyłożona miękką wykładziną.

Kiedy dzieci pójdą spać, właścicielka lubi zaszyć się w łazience, urządzonej niczym prywatne, małe spa. Wnętrze jest kobiece, zmysłowe, trochę w klimacie glamour. Po długim, męczącym dyżurze nie ma nic przyjemniejszego niż spokojna muzyka i wanna pełna wody. Wlewam do kąpieli ulubione olejki i wszystkie problemy zostawiam za drzwiami. Niestety działanie wanny z hydromasażem, niedawno odkryły dzieciaki - śmieje się inwestorka.

Partnerem wykonawczym tej realizacji była sieć salonów z wyposażeniem wnętrz Dekorian Home.

Czytaj także: Przytulne i jasne mieszkanie w kamienicy - zobacz odnowione wnętrze

 

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!