REKLAMA

Nowoczesny fitness klub - wnętrze motywuje do treningu

Redakcja Archiconnect.pl | 16 lis 2018 09:50 0

Ciekawie zaprojektowane, wysmakowane wnętrza to trend, który zaczyna panować w klubach fitness na całym świecie. Saturn Fitness kreuje ten kierunek w Polsce. Otwarty właśnie klub w łódzkiej Manufakturze przekonuje, że wystrój wnętrza, niebanalne rozwiązania architektoniczne i zaskakujący design mogą zwiększać motywację do treningu.

Takiego wnętrza nie ma nigdzie – przekonuje Adam Żerkowski, prezes Saturn Fitness Sp. z o. o. – Tworząc klub skupiliśmy się na zaaranżowaniu przestrzeni w taki sposób, by nikt nie mógł przejść koło niego obojętnie. Niepowtarzalne dodatki i odważne rozwiązania architektoniczne mają nie tylko wyróżnić to miejsce, ale przede wszystkim zapewnić użytkownikom komfort i wizualną przyjemność, a w ten sposób sprawić, by ćwiczący nie stracili motywacji do treningu.

Faktycznie, unikalne pofabryczne lampy, stalowe kraty, czy ciężkie broadwayowskie zasłony w sali do zajęć grupowych robią wrażenie już na pierwszy rzut oka. Baczny obserwator doceni też podświetlone lustra, wykończenia z drewna czy ważący pół tony onyks sprowadzony z Iranu, który zdobi ścianę w Strefie Relaksu. Przestronne szatnie, miękkie, pluszowe fotele w miejscach do odpoczynku, sztuczna trawa i masa innych niebanalnych rozwiązań powodują, że miejsce to jest zarówno przestronne jak i przytulne.

Jak optymalnie zaplanować oświetlenie? Zobacz, co radzi architekt

Co ciekawe w wysmakowaną aranżację wnętrza doskonale wpisują się urządzenia do ćwiczeń, które stanowią przecież najważniejszy punkt każdego klubu fitness. Poza salą do zajęć grupowych, klub podzielono na strefy: maszyn oporowych, maszyn półwolnych, ciężarów wolnych i strefę funkcjonalną. Na uwagę zasługuje też strefa wellness z przestronnymi saunami suchą i parową, a także komfortowe jacuzzi. Amatorzy ćwiczeń znajdą tu między innymi wielofunkcyjną bramę synergy 360, która pozwala na jednoczesny trening kilkunastu osób, ścieżkę speed track czy amerykańskie woodway’e - takie same, na jakich trenują piłkarze Realu Madryt. W klubie można też bezpłatnie korzystać z najnowocześniejszego analizatora składu ciała Tanita Mc 980.

Jak przekonuje prezes Saturn Fitness, lokalizacja najnowszego klubu sieci była doskonale przemyślana: Ta inwestycja ma rozmach – mówi Żerkowski. – Ale inspiracją dla nas była sama Manufaktura, nie tylko jako jedno z najpiękniejszych miejsc w Łodzi, ale także najbardziej energetycznych. Kojarzy się z niesamowitą wizją i dobrym smakiem – wartościami z którymi się utożsamiamy. Jej ogromna energia udzieliła się na przy tym projekcie.

Zobacz też: Hotelowe wnętrza inspirowane wzornictwem epoki PRL

 

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!