REKLAMA

Nowy trend w aranżacji: stwórz wnętrze w stylu cosagach

Redakcja Archiconnect.pl | 05 lut 2019 12:18 0

Styl cosagach ma swoje korzenie w Szkocji, jednak doskonale sprawdzi się w każdym miejscu i o każdej porze roku. Ten wschodzący trend jest odpowiedzią na duńską filozofię hygge. Jego przesłaniem jest życie w zgodzie z naturą, w przyjaznej i ciepłej atmosferze.

Naturalne materiały i dodatki to jedne z głównych elementów, które oddają ideę cosagach. Choć ten szkocki styl kojarzy się bardziej z zimą niż z latem, z pewnością sprawdzi się też podczas cieplejszych miesięcy. Miłośnicy cosagach zimą mogą odnaleźć swoje miejsce w drewnianych domach, przed kominkiem. Natomiast w lecie zbliżyć się do natury, m.in. wypełniając swoje wnętrza roślinnymi akcentami. W domach w stylu cosagach nie może zabraknąć bukietów z owoców dzikiej róży, suszonych traw i wrzosów. Znaczącą rolę odgrywają również odpowiednio dopasowane wazony, spójne kolorystycznie z pozostałymi elementami wystroju wnętrza.

Ciepła kolorystyka i materiały

Meble w tym stylu cechują się przede wszystkim naturalnym materiałem wykonania. Drewniane,
z widocznymi słojami bryły w ciepłych kolorach idealnie wpiszą się w klimat. Warto zwrócić uwagę na urokliwe kształty frontów, przypominające okiennice drewnianego domu, które sprawiają, że mebel nabiera sielskiego charakteru. Urządzając wnętrze w estetyce cosagach wybierajmy meble w ulubionym kolorze, dobierając dodatki z naturalnych materiałów w ciepłych barwach.

Zobacz też: Wyjątkowy pokój dziecka: zobacz propozycje Moniki Buśko-Kuś

Miękkie dywany, pledy i koce to obowiązkowy element aranżacji w stylu cosagach. Postaw na tkaniny w charakterystyczną szkocką kratę lub wybierz materiały w swoich ulubionych kolorach, dopasowane do reszty przestrzeni. Pamiętaj, aby wybierać naturalne barwy ziemi - kremowe beże czy uniwersalną biel – zbudujesz w ten sposób przytulny nastrój i oddasz klimat cosagach. W zakresie tekstyliów, nie musisz się ograniczać. Na swojej sofie umieść kilka poduszek różnej wielkości, a tuż obok ułóż wełniany koc. Na nastrój panujący we wnętrzach mają też wpływ zasłony. Zdecyduj się na grube, mięsiste materiały, najlepiej w kolorach lekko kontrastujących ze ścianami.

- We wnętrzu w stylu cosagach nie może zabraknąć drewnianych akcentów, zarówno w kontekście mebli, jak również w odniesieniu do dodatków aranżacyjnych. Wybierz wzory, na których wyraźnie widać słoje drzew – stworzysz wnętrze surowe i tym samym podkreślisz naturalne piękno – radzi Natalia Nowak, ekspert ds. aranżacji salonów Agata.

Szkocki sposób na życie

Styl cosagach to nie tylko przytulnie urządzone wnętrze. To filozofia i styl życia związany w dużej mierze z formami spędzania wolnego czasu. Według tej idei szczęście należy celebrować z bliskimi w przyjaznej atmosferze. Jest to przebywanie w gronie znajomych i rodziny, odpoczynek i wspólne jedzenie. Nie zapomnij zatem wydzielić w swoim salonie miejsca na wspólne, wieczorne rozmowy z tymi, którzy są dla Ciebie szczególnie ważni.

Źródło: materiały prasowe Agata SA

To też Cię zainteresuje: Przestronny, elegancki apartament - jak z dwóch mieszkań zrobić jedno

 

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!