REKLAMA

Oświetlenie biura - przykład firmy z branży elektrycznej

Redakcja Archiconnect.pl | 21 maj 2019 09:42 0

Firma z branży elektrycznej Elhurt Plus stanęła przed tym wyzwaniem zaprojektowania swojego biura i samodzielnie stworzyła nowoczesną przestrzeń, która łączy funkcjonalność z designem. Te biura idealnie odzwierciedlają charakter marki. I o to chodziło jej właścicielom.

Aranżacją przestrzeni zajęła się Joanna Panuś, dyrektor ds. inwestycji Elhurt Plus, a prywatnie pasjonatka urządzania wnętrz. Wspólnicy, którzy znają jej hobby, bez wahania zawierzyli jej projekt biura, pozostawiając dużą swobodę w tej kwestii.

Projekt przygotowywałam dla siebie oraz dla dwóch pozostałych członków zarządu. Każde z wnętrz jest zupełnie inne. Mimo że wszyscy wykonujemy pracę biurową to jest ona różna i każdy z nas ma swoje indywidualne poczucie estetyki. Moi klienci to głównie inwestorzy oraz projektanci wnętrz. Projektując swoje biuro chciałam stworzyć miejsce, w którym będę mogła komfortowo wykonywać pracę i w którym będę mogła już od pierwszego spotkania pokazać swoje nieszablonowe podejście - mówi Joanna Panuś.

Zobacz też: Biznesowy wizerunek i przyjacielska atmosfera - zobacz nowe biuro Ceetrus

W projekcie dominuje klasyczne połączenie kolorystyczne: biel oraz czerń. Towarzyszą im naturalne materiały takie jak drewno, łupek kamienny, szkło czy rośliny. Drewno, nawet ciemne, ociepla pomieszczenie i czyni je bardziej przytulnym. Ciekawym zabiegiem jest pokazanie lamp na tle pustych ram. W tej roli sprawdziły się oprawy AQLED od polskiego producenta AQForm. Stożkowata forma tworzy oryginalny obraz.

Oświetlenie gabinetu

Dobór oświetlenia był w tym projekcie szczególnie ważny z racji specyfiki branży. Biuro spełnia dwie funkcje: łączy miejsce pracy z przestrzenią do rozmów. Zgodnie z obowiązującymi normami, na biurku musiało być odpowiednie natężenie światła. W jednym z biur norma została spełniona przy użyciu reflektorków 2000 P30 LED. W drugim wykorzystano podłużną lampę zawieszoną nad biurkiem. W pozostałej części biur chodziło o stworzenie przyjemnego miejsca sprzyjającego rozmowom z klientami.

O czym powinniśmy pamiętać wybierając oświetlenie do biura? Podstawą jest odpowiednie natężenie, które na biurku powinno wynosić minimum 500lx. Nie mniej ważne jest zadbanie o zminimalizowanie olśnienia, o którym informuje nas tzw. współczynnik UGR. W biurach należy stosować UGR>19. Powinniśmy sobie zapewnić komfort: światło ma być wystarczająco mocne, ale nie może nas razić. Inną ważną kwestią jest odpowiednia równomierność. W biurze powinna wynosić minimum 0,6.

To też Cię zainteresuje: Przyjazne, naturalne i innowacyjne biuro: zobacz najnowszą realizację Massive Design

 

Podsumowując, jeśli chcemy mieć dobrze oświetlone biuro warto skonsultować się z osobą, która wykonuje projekty oświetlenia i ma w tej kwestii doświadczenie. Design jest ważny, ale z racji funkcji pomieszczenia biurowego należy pamiętać o wspomnianych wyżej normach.

Wiedząc, że nie będzie to zwykły typowy projekt oświetlenia biura – Joanna Panuś postawiła na polskiego producenta oświetlenia – AQForm. Jeśli chcemy, aby nasze oświetlenie było spersonalizowane najlepiej oprzeć się o polską firmę, która ma swoją produkcję na miejscu i jest w stanie elastycznie podejść do tematu. Z racji, że na co dzień stykam się z tematem oświetlenia i współpracuję z wieloma firmami od razu wiedziałam jaką markę wybrać, aby bez problemu połączyć design i funkcjonalność – mówi Joanna Panuś.

Zobacz też: Nowoczesne biuro i dynamiczny styl w zabytkowym wnętrzu - zobacz biuro Lloyd Properties

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!