REKLAMA

Salon z kuchnią - eklektyczna przestrzeń

Redakcja Archiconnect.pl | 05 wrz 2018 10:14 0

Choć wiele się dzieje w tym wnętrzu, nie ma tutaj przypadkowości. Kolorem łączącym wszystkie strefy w otwartej przestrzeni jest granat. Przewija się tutaj także szarość, biel, odcienie starego złota oraz czerni. Wszystko kolorystycznie do siebie pasuje.

Architekt Olga Fiedorowicz-Karpińska zaprojektowała na warszawskim Ursynowie przestrzeń o powierzchni 41 m², która łączy funkcje salonu i kuchni, zachowując jednocześnie odrębność każdej z nich. W tym eklektycznym wnętrzu znajdziemy elementy klasyczne, nowoczesne i industrialne. 

Kuchnia posiada klasyczny wygląd, ale w nowoczesnym wydaniu. Frezowane fronty, listwy sztukateryjne przechodzą płynnie z kuchni do strefy wejścia. Ciężkie wizualnie stylizowane drzwi do pokoi wykonała firma Doore. Od strony mieszkania są w bieli, od korytarza w szarości pasującej do obecnej tam kolorystyki. Ciekawym elementem mogą być czarno-złote wieszaki w korytarzu. Czarny stelaż pod szklane półki w salonie wykonywany został na zamówienie u metaloplastyka. Łączy się z siedziskiem w korytarzu oraz kultową lampą w salonie. Kafle nad blatem to mozaika firmy Raw Decor. Na blacie mamy włoski kamień syntetyzowany Lapitec.

Ten projekt też Ci się spodoba: Wyrzykowski Studio nominowane w międzynarodowym konkursie

Ściany salonu zdobią prace polskiej malarki Sylwii Zdzichowskiej. Idealnie uzupełniają się z kolorystyką wnętrza, ale też meblami i dodatkami. Lustro, które pojawia się na boku zabudowy kuchennej powiększa optycznie przestrzeń. Umieszczony w sąsiedztwie sofy stolik jest na tyle delikatny na tle dużego kobaltowego dywanu, że wtapia się w niego idealnie i jest praktycznie niezauważalny. Architekt Olga Fiederowicz-Karpińska postawiła przede wszystkim na funkcjonalność. Wybrała do projektu grzejnik marki Luxrad, wykonany na specjalne zamówienie. Jest to duża, wymagająca przestrzeń dlatego potrzebny był grzejnik o dużej mocy cieplnej a przy tym niewielkich gabarytach.

Wnętrze ma dość nietypowy kształt, co z pewnością było wyzwaniem projektowym. Mamy tu zaokrąglenia oraz skosy na planie. Ogromną zaletą mieszkania jest dobre doświetlenie, duża ekspozycja słońca. Salon i kuchnię łączą kolory – od szarości po odcienie granatu, co sprawia, że wszystko jest ze sobą spójne, ale jednocześnie spełnia swoją funkcję.

Projekt: OF DESIGN Olga Fiedorowicz
Fot. Pion Poziom Fotografia Wnętrz

Niezwykła rezydencja w górach Montany - zobacz piękne wnętrza

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!