REKLAMA

Design w operze. Winspear Opera w Dallas

| 15 kwi 2014 01:41 0

Nie jest łatwo stworzyć coś od podstaw, tym bardziej, jeśli wiąże się to z koniecznością zmiany głęboko zakorzenionego myślenia. Przed takimi właśnie twórczymi wyzwaniami stawiani są często architekci. Dzięki nim przekonujemy się, że budynek urzędu, biura czy instytucji kultury nie musi ulegać architektonicznym schematom, ale może zaskakiwać i zachwycać. Projektanci z pracowni Foster + Partners w swojej pracy przełamują schematy, czego dowodem jest Winspear Opera House w Dallas.

  • Winspear Opera w Dallas

   Lokalizacja: Dallas, Stany Zjednoczone
   Autorzy projektu: Zespół Architektoniczny Foster + Partners
   Inwestor: AT+T Performing Arts Center
   Czas realizacji projektu: 2002-2009 r.

 • Zacieranie granic

  Norman Foster, Foster + Partners
  Budynek Winspear Opera House doskonale wpisał się w plan urbanistycznej rozbudowy Dallas, stając się jednocześnie integralną częścią artystycznej dzielnicy tego miasta. To przestrzeń bez barier, szeroko dostępna dla użytkowników, która może stać się celem odwiedzin nie tylko miłośników opery. Działające wewnątrz restauracje i kawiarnie czynne są bowiem także w ciągu dnia. Pionowe, ruchome szyby na całej długości wschodniej elewacji pozwalają na całkowite otwarcie tej części budynku. To kolejny sposób na zatarcie granicy między wnętrzem a tym, co znajduje się na zewnątrz. Do takiej właśnie przejrzystości dążyliśmy, tworząc Winspear Opera House. Jest to budowla, która na nowo definiuje istotę XXI-wiecznej opery.

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!