REKLAMA

W mieście milionerów. Abu Dhabi Central Market

| 18 kwi 2014 01:49 0

Luksus i wielkie pieniądze – to pierwsze skojarzenia, które budzą Zjednoczone Emiraty Arabskie. Ale nie mówmy o pieniądzach – wszak dżentelmeni o nich nie rozmawiają. Pomówmy o sztuce – tej zaklętej w architektoniczną formę. Pomówmy zatem o The Souk, Abu Dhabi Central Market, projekcie zespołu architektów z pracowni Foster + Partners.

  • The Souk, Central Market w Abu Dhabi

   Lokalizacja: Abu Dhabi, Zjednoczone Emiraty Arabskie
   Inwestor: Aldar Properties PJSC
   Autor projektu: Zespół projektantów Foster + Partners
   Powierzchnia: 3,94 ha
   Czas realizacji: 2006-2011 r.
 • To miejsce nie pasuje wszędzie

  Norman Foster, prezes Foster + Partners

  The Souk, Abu Dhabi Central Market to budowla, która przeciwstawia się widocznej coraz częściej również w rozwiązaniach architektonicznych globalistycznej zasadzie „jedno rozwiązanie pasuje wszystkim”. To alternatywa dla takiego myślenia. Towary luksusowe sprzedawane są tutaj obok regionalnych wyrobów rzemieślniczych, a wszystko to zamknięte jest w przestrzeni nawiązującej swoim wyglądem do tradycyjnych, starych targów. Central Market to nowoczesna interpretacja elementów tradycyjnych, które tylko w tym konkretnym miejscu mają rację bytu.

 

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!