REKLAMA

Ilona Sobiech

Sobiech - Architektura wnętrz

Komentarze (4)

Skomentuj
 • man icon

  Redakcja

  3 lata temu

  W pełni się zgadzamy, że dobry projekt jest sumą estetyki i precyzyjnie dopracowanej funkcjonalności. To nie podlega dyskusji. Tylko w tym miejscu należy również pamiętać o kolejności wyborów Polaków myślących o aranżacji wymarzonego wnętrza. Zawsze albo prawie zawsze na pierwszym miejscu stawiane jest wrażenie estetyczne... Zwykle architekt podczas rozmowy z inwestorem słyszy prośbę o zastosowanie rozwiązania, które zostało na przykład podpatrzone u znajomych, dostrzeżone w czasopiśmie wnętrzarskim lub też salonie ekspozycyjnym. Określenia "ładne", "oryginalne", "fajne", "pożądane" są tu odmieniane przez wszystkie możliwe przypadki. I właśnie w tym miejscu pojawia się możliwość edukowania inwestora przez architekta, przekonania go do rozwiązań funkcjonalnych, ewentualnie - wyperswadowania mu tego, co nie będzie użyteczne.
  Prezentując na portalu Archiconnect.pl wnętrza reprezentujące stylistyczną różnorodność, chcemy przede wszystkim pokazać inwestorom wielość możliwych wyborów. Natomiast wespół z architektami chcemy uświadomić, że ładne powinno być też funkcjonalne. I tu liczymy na wsparcie wszystkich projektantów.

 • man icon

  Komentator

  3 lata temu

  Ogólnie rzecz biorąc to tylko projekt, może tylko koncepcja. Ocena co się podoba zależy od gustu. Wy te gusty będziecie tu kształtować. Owszem można ten projekt nazwać oryginalnym, ale czy to oznacza że to dobry projekt, czy określenie niebanalne tez znaczy to samo? Tak my Polacy chcemy mieszkać w atrakcyjnym otoczeniu ale jednocześnie w przestrzeni użytkowej, ergonomicznej i da się te dwa cele pogodzić. Dlatego nie podoba mi się tendencja wyróżniania tak w pospiechu tylko za niebanalność estetyczną, ja mam większe wymagania. Oczekuje rozwiązań kompletnych, a nie takich które są atrakcyjne jako wystawka. Później to użytkownik doprojektować musi sobie to czego projektant nie zrobił.

 • man icon

  Redakcja

  3 lata temu

  Drogi Komentatorze, dziękujemy za głos, który - mamy taką nadzieję - stanie się dobrym wstępem do dyskusji nie tylko na temat prezentowanego projektu, ale też - szerzej - na temat całego procesu projektowania łazienek. Otóż, jak Pan zapewne zauważył, zwróciliśmy przede wszystkim uwagę na stronę formalną (estetyczną) realizacji. Stało się tak z prostego powodu, a nawet dwóch. Po pierwsze, naszym zdaniem wciąż zbyt wiele łazienek realizowanych w Polsce "choruje" na estetyczne ubóstwo - wykończenie powierzchni ceramiką i wstawienie podstawowego wyposażenia, owszem, można nazwać funkcjonalnością, ale też wyraźnie zubaża to tę przestrzeń. Dlatego rościmy sobie prawo (czy samozwańczo, czy też nie - nie nam to oceniać), żeby komentować prezentowane na portalu Archiconnect.pl realizacje również pod kątem wrażeń estetycznych i wyróżniać te, które przykują naszą uwagę. I z prawa tego korzystamy, wskazując projekty oryginalne, niebanalne, z ciekawymi rozwiązaniami. Cóż, Polacy chcą mieszkać w atrakcyjnym otoczeniu i projektanci powinni im to umożliwić.
  Po drugie, oceniając nadesłane do naszego portalu realizacje, bazujemy tylko i wyłącznie na zdjęciach (ewentualnie - wizualizacjach), więc tym bardziej na pierwszym miejscu stawiamy wrażenia estetyczne. Ale jeżeli któryś ze współpracujących z nami architektów chciałbym nas zaprosić do zaprojektowanego przez siebie wnętrza celem ocenienia jego funkcjonalności, bardzo chętnie z zaproszenia skorzystamy.

 • man icon

  Komentator

  3 lata temu

  Droga redakcjo zachwycona "udanym połączeniem prostych form i stonowanych kolorów z subtelną, choć pełną znaczeń dekoracyjnością. Jak widać, minimalizm ma wiele twarzy." Czemu promujecie kompletnie nie użytkowe wnętrze? Nie mam uwag do autora tylko do portalu który wciska takie słowo tryski bez konkretów. Gdzie w tej łazience pełnej udanych prostych form jest miejsce na kosmetyki, suszarkę do włosów lub płyn do kąpieli? To ekspozycja? Galeria ? Czy łazienka dla ludzi?